VKG ja Jõhvi Kontserdimaja korraldatav Virumaa fotokonkurss jõudis lõpule

Uudised2014

17. Detsember 2014

16. detsembril jõudis lõpule fotokonkurss „Ilus oled, Virumaa!”, mida korraldab Viru Keemia Grupp koostöös Jõhvi kontserdimajaga. Üle 9 kuu kestnud konkursile laekus ligi 600 pilti. Konkursist võttis osa üle 100 pildiautori nii Virumaalt kui ka tervest Eestist.

Konkursi žüriisse kuuluv Evelin Ilves võttis osa toimunud auhinnatseremooniast. Tema sõnul on Ida-Virumaa väga kontrastiderikkas ja ilus region, kus saavad kokku imeline loodus ja võimasad tööstuslikud maastikud.

“Konkursi kategooriate seas oli esimest korda tööstusele pühendatud kategooria. Paljud ei teagi, et tööstus võib olla ilus. Konkursile laekunud fotod näitasid  Eesti traditsioonilist tööstusharu – põlevkivitööstust –uuest küljest”, sõnas Evelin Ilves oma tervituskõnes.

VKG arendusdirektor Jaanus Purga pöördus publiku poole üleskutsega väärtustada tõelist fotod. “Fotol peab olema lugu. Praegu Facebooki ajastul tehakse palju pilte, mis ei tähenda midagi. Mul on hea meel, et fotokonkurss aitab väärtustada head fotot”, rääkis Jaanus Purga.

Züriisse kuulusid Evelin Ilves, ajalehe Põhjarannik peatoimetaja Erik Gamzejev, Jõhvi Kontserdimaja direktor Piia Tamm, disainer ja fotograaf Oliver Oberg, fotograaf ja Virumaa Fotoprojekti autor Karel Kravik. Žürii esimeheks on Kaupo Kikkas.

Kodulehel  on võimalik kõigil huvilistel vaadata ka laekunud piltide galeriid.

2014. aasta fotokonkurss „Ilus oled, Virumaa!“  võitjad