Algas Virumaa suurim fotokonkurss „Ilus oled, Virumaa!“

Uudised2014

1. Mai 2014

14. märtsil startis Viru Keemia Grupp AS (VKG) ja Jõhvi Kontserdimaja (JKM) juba kolmandat korda korraldatav Virumaale ja siinsetele inimestele pühendatud fotokonkurss. Eesti ühe suurima fotokonkursi eesmärgiks on propageerida Virumaa ilu ja selle omanäolist rolli Eesti riigi elus.

Alanud konkurss kestab kuni 1. detsembrini 2014 ning selle põhilised kategooriad on:
Põlevkivitööstus 90
24. detsembril Kohtla-Järvel käivitati esimene põlevkivi ümbertöötlemise vabrik, mis lõi aluse nüüdseks Eesti ühe suurima ja edukaima tööstuskompleksi arengule. Põlevkivitööstus on viimase 90 aasta jooksul kujunenud lahutamatuks Virumaa ja terve Eesti majanduse ja ajaloo osaks.
Unustamatu elamus Virumaal!
Virumaa on viimaste aastate jooksul saanud kohaks mitmetele kultuuri– ja spordisündmustele, mis teevad au mitte ainult ühele piirkonnale, vaid ka tervele riigile.
Näeme Virumaal!
Loodust ja piirkonna vaatamisväärsusi kajastav kategooria, mida seekord pühendame meie regiooni pärlite otsimisele. 
Kategooriasse võistlema tulevaid fotograafe kutsume avastama Virumaad, näitama selle ilusaimaid kohti, ootamatut ja kontrastset ilu ning elujõudu.

Konkursi žürii liige Evelin Ilves: „Konkursi populaarsus kohalike elanike ja maakonna külaliste seas on näidanud kõige tähtsaimat: Virumaa inspireerib. Mul on hea meel olla üheks selle initsiatiivi eestvedajaks, sest võttes osa žürii tööst, puutun ma kokku selle rikka maakonna parimate jäädvustustega ja rõõmuga annan neid muljeid edasi oma igapäevatöös. Ma soovin kõigile Virumaa elanikele võtta konkursi toimumise aja jooksul kasvõi korra aeg maha ja pildistada oma lemmikpaika või sündmust Virumaal. Selles maakonnas jätkub fotokonkursi jaoks materjali veel mitmeks aastakümneks“.

Konkursi žürii esimees Kaupo Kikkas: "Mõnikord on hea pilt õnnelik tabamus, aga enamasti tuleb parima lõpptulemuse nimel vaeva näha ja natuke pingutada. Planeerida aega ja valgust, püüda emotsioone ja eelkõige koondada oma mõtteid. Parim pilt räägib loo ja ei jäta vaatajat külmaks."

Konkursi žüriisse kuuluvad: Evelin Ilves,  ajalehe Põhjarannik peatoimetaja Erik Gamzejev, Jõhvi Kontserdimaja direktor Piia Tamm, disainer ja fotograaf Oliver Oberg, fotograaf, Ida-Virumaa Fotoprojekti autor ja eestvedaja Karel Kravik. Zürii esimeheks on Kaupo Kikkas.

Konkursi eestvedamisega on ühinenud rida kohalikke ja üleeestilisi ettevõtteid ning turismisihtkohti: Toila Spa Hotell, ajaleht Põhjarannik, Saka Cliff Hotel & SPA, Vihula mõis, Kukruse Polaarmõis, Toila vald, Mäetaguse mõisahotell & SPA, hotell Meresuu, Nordea pank, Ida-Viru Spordiliit.

2014. aasta konkursi tingimustega saab täpsemalt tutvuda VKG Soojus AS kodulehel www.vkgsoojus.ee/konkurss.
Virumaa-teemaline klipp on kättesaadav VKG Facebooki lehel www.facebook.com/virukeemiagrupp ja kontserni kodulehel www.vkg.ee.

Virumaa esimene fotokonkurss „Ilus oled, Virumaa“ sai alguse 2011. aastal. Konkursi asutajateks on kohalik suurtööstusettevõte Viru Keemia Grupp AS ning Jõhvi Kontserdimaja. Konkursi eestvedajateks on Kaupo Kikkas ning Evelin Ilves. 2011. aastal toimunud konkursile laekus pea 1500 pilti mitmesajalt autorilt, 2012. aastal püsis osalejate arv samal tasemel. Auhindu saavad iga konkursi tulemusel mitukümmend tublit pildistajat.

Lisateave:
Julia Piilmann
VKG avalike suhete osakonna juhataja
Tel 334 2702
GSM 523 2700
E-post julia.piilmann@vkg.ee